Leiding geven maart 2026

coördinatie

De vormingsreeks voor leidinggevenden in jeugdwerkorganisaties

Vri 13 maart 2026

12:30

- 16:30

De Ambrassade

€ 25 (sociaal tarief) - € 40 (standaardtarief) - € 55 (solidariteitstarief) / halve dag

Meer over ons prijzenbeleid

Organisaties lid van Sociare

Contentpartners WAT WAT

Leidinggevenden

Als leidinggevende van een jeugdwerkorganisatie bekleed je een cruciale en unieke functie in je organisatie. Zo kom je soms voor hete vuren te staan en moet je je snel aanpassen en reageren op nieuwe situaties, uitdagingen, regelgeving, enz. Dat vraagt veel wilskracht en flexibiliteit. Om jou hierin te ondersteunen organiseren De Ambrassade en Sociare vier vormingsmomenten voor leidinggevenden in jeugdwerkorganisaties.

Deze editie staat in het thema van 'moeilijke gesprekken en situaties met/tussen medewerkers'. Hoe ga je om met spanningen in je team? Wat als het stroef loopt tussen jou en een medewerker? Hoe pak je gevoelige thema’s, grensoverschrijdend gedrag of samenwerkingsproblemen aan? En hoe blijf je zelf stevig in je schoenen staan?

We delen met elkaar praktische handvaten, inzichten en advies. Zodat jij nadien met meer vertrouwen, rust en helderheid leiding kan geven aan je team. Klaar om te groeien in jouw rol als leidinggevende? We zijn er voor elkaar!

Programma

12u30-13u15: Vegetarische broodjeslunch

13u15-13u35: Opstart en kennismaking

13u30-14u00: 3 coördinatoren vertellen TED talk gewijs hun geleerde lessen rond het thema. Wil jij graag jouw ervaring delen? Geef het mee tijdens de inschrijving!

14u00-16u15: intervisie met vernieuwde intervisiemethodieken - We vertrekken vanuit jullie eigen casussen en praktijk!

16u15: Afronding en Nieuws uit De Ambrassade en Sociare

Over deze vormingsreeks

Als leidinggevende van een jeugdwerkorganisatie bekleed je een cruciale en unieke functie in je organisatie. Zo kom je soms voor hete vuren te staan en moet je je snel aanpassen en reageren op nieuwe situaties, uitdagingen, regelgeving, enz. Dat vraagt veel wilskracht en flexibiliteit. Om jou hierin te ondersteunen organiseren De Ambrassade en Sociare vier vormingsmomenten voor leidinggevenden in jeugdwerkorganisaties.

Iedere bijeenkomst gaat over een ander vraagstuk waar jij als leidinggevende mee geconfronteerd wordt. Als we specifieke deskundigheid nodig hebben over bepaalde thema’s, dan huren we die expertise (extern) in of doen we beroep op expertise van De Ambrassade of Sociare.

De vormingsreeks is dé plaats waar we graag samen ervaringen uitwisselen, goede praktijken delen, advies geven aan elkaar over thema’s waar coördinatoren, directeurs en leidinggevenden vaak mee te maken krijgen. Kortom: leren van elkaar.

Doelgroep

Leidinggevenden van:

  • organisaties die erkend en/of gesubsidieerd zijn binnen het jeugddecreet 2023.

  • organisaties die WAT WAT labelpartners zijn of WAT WAT labelpartners in aanvraag;

  • organisaties actief in de deelsector jeugdwerk die lid zijn van Sociare vzw.

Deze reeks is in samenwerking met de volgende partners:

Bekijk het andere moment van deze vormingsreeks

Bekijk hier onze annuleringsvoorwaarden

Blijf op de hoogte via onze nieuwsbrief